Tady je odpověď velmi prostá – trochu místa na zdi, podlaze, či stole :) Pojďme ji ale trochu rozvést, důvodů je více než dost. Biokrby jsou opravdu velice nenáročné na prostor, fungování a instalaci. K jejich provozu nepotřebujete komín, napojení na vodovodní systém ani elektrickou energii, nemusíte skladovat zásoby paliva a úklid popela a sazí můžete taky pustit z hlavy.
Jak to funguje?
Slovíčko „bio“ v jejich názvu totiž zastupuje označení pro palivo tohoto druhu krbů. Jedná se totiž zpravidla o bioetanol, nebo chcete-li biolíh. Hořák, naplněný tímto palivem hoří bez nežádoucích vedlejších produktů – kouře, pachu, popela a sazí. Do prostoru vypouští jen vodní páru a oxid uhličitý, čili nic co bychom neznali a co by nám mělo ublížit. Při občasném vyvětrání je hoření biokrbu více než komfortní a zcela bezproblémové.
Na stěnu, či na komodu
Jestliže se tedy vrátíme k původní otázce, dá se opravdu říct, že pro provoz biokrbu potřebujeme opravdu jen kousek místa v pokoji – a to i v bytě, restauraci nebo kanceláři. K dostání jsou varianty volně stojící (které navíc nevyžadují žádný stavební zásah do zdi) i nástěnné, které úžasně a nenapodobitelně vykouzlí atmosféru, kterou umí jen živý, plápolající oheň. A není-li výhřevnost to co od krbu očekáváte, rozhodně se podívejte na menší varianty, umístitelné na desku stolu, komodu či jakoukoliv polici.
A pár doplňků na víc
A závěrem ještě pár věcí, které sice nejsou až tak úplně potřeba, ale určitě přijdou vhod a potěší. Krom samotného paliva je k dostání i řada příslušenství – přírodní kameny i keramická imitace dřeva k dosažení dokonalého efektu „živého“ ohně, nebo elegantní zásobník na biolíh. Zkrátka a dobře, tahle skvělá věcička jistě stojí alespoň za zhlédnutí, jak se říká – za málo peněz, hodně muziky.